Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


+10
Hil
Wicked
veruskin
scorpirescu
abulinei
Kunigunda
lotte
Roxa
cocktail
doctoreasa
14 participanți

    La MM-ul vesel si pofticios

    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Mier Iun 17, 2009 3:44 pm

    Salutare,

    Meniul de ieri:
    MD: fulgi cu iaurt si un pic de cacao dar mai rau am facut ca erau amarui
    G: mar si alune de padure
    P: ciorba de legume si salata cu pui
    G Alune de padure
    C: gratar de pui cu salata de rosii

    Cand stau acasa imi vine sa rontai intr-una.... ufffff
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Mier Iun 17, 2009 4:48 pm

    Mai Martini, dar tu esti cosul de gunoi al copiilor? wicked

    Vera, oricum nu-i voie de amestecat cacao cu fulgi la faza 1 pentru ca cacaua contine grasimi. Mananci prea des alune, tot nu-i bun! Tu te scoli satula de la cele 3 mese?
    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Mier Iun 17, 2009 5:03 pm

    Daaaaa sunt satula, dar treaba cu alunele sta in felul urmator: punga era langa calculator la servici si pana nu s-a terminat (m-am rugat de colegi sa le manance ca sa scap de ele) m-a tenta mereu. Acum s-a terminat! Acasa nu mai am, am scapat. Nu stiu ce am avut ca inainte sa incept Monti nici nu ma atingeam de alune.
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  cocktail Mier Iun 17, 2009 6:06 pm

    Nu-s eu cosul de gunoi, de obicei mr. este ranjet dar am facut cantitate prea mare si arata prea bine. Cool
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Mier Iun 17, 2009 6:09 pm

    cock si la noi ranjet tot el e, uneori chiar ma enerveaza ca mai las ceva in farfurie cu gandul ca revin si mai ia-l de unde nu-i
    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Mier Iun 17, 2009 6:16 pm

    Eu am uitat sa trec cafeaua in fiecare dimineatza dupa micul dejun cu fructoza ca fara nu pot si nici cu lapte. inocent
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Mier Iun 17, 2009 11:41 pm

    Eu mananc resturi (dar numai conforme) numai daca nu m-am saturat. N-am bagat vreodata ceva in gura numai asa, ca-i pacat sa arunc la gunoi. Si mi se pare un obicei bun.

    Hai sa zic si eu repede:
    md: cafea
    p: un mar, apoi resturi de aseara, adica fasolica aia, dar fara ardei copti, numai cu multe rosii
    c: halloumi, carnaciori bernezi, niste fasii de carne de pui (marinata cica ca shaworma, mi s-a terminat condimentul ala egiptean si am pus eu ce-am crezut acolo, a iesit bun, dar nici pe departe nu asa gustos ca facut cu ala cumparat), salata verde si de rosii
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Roxa Mier Iun 17, 2009 11:57 pm

    Nici mie nu mi-e jena sa arunc.
    Sa va fac un pic sa radeti: astazi sortii mi-au fost nefavorabili; pe la 3 m-a apucat o pofta de dulce nebuna nebuna si ma cocot eu pe scaun, stiam ca mai am 2 cioco 75% cumparate demult. Si ma uit pe termenul de garantie si chiar ca demult fusera achizitionate. Saracele expirasera in mai 2009 cry Au aterizat direct in cos. Ce ma fac? Ce ma fac? Hai ca mai bag o portie de Diet cu alune de padure, ca intrasem in sevraj. Acusica, s-a terminat si inghetata, sa vad cum ma descurc maine ranjet.
    Sa scriu si meniul, dar ma gandesc ca mananc totusi cam multe alune.
    D: un mar, dupa, iaurt cu magiun si fulgi de grau
    P: supa de rata, varza calita (da, aia de saptamana trecuta, ca nu s-a stricat Razz) cu piept de pui la tigaie (mi-a fost lene sa-mi fac si salata)
    G: inghetata cu pricina
    C: pepene galben
    G: alune de pamant
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  scorpirescu Joi Iun 18, 2009 12:35 am

    cocktail a scris:3A, unde pleci in concediu? Si cand? Wink
    Eu o astept pe scorpi sa se apuce de MM. ranjet

    Ce te-ai scos, Cocktail ranjet
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  cocktail Joi Iun 18, 2009 1:01 am

    Hil a scris:cock si la noi ranjet tot el e, uneori chiar ma enerveaza ca mai las ceva in farfurie cu gandul ca revin si mai ia-l de unde nu-i
    Hil, or fi frati ai nostri? Shocked Am recunoscut comportamentul 100% in descrierea ta. Stiam ca noi suntem clona celelialte, dar de ei nu stiam. Razz
    Deci, sa ma explicitez: resturi de mancare gatita de la copii nu mananc, decat asa, cum spui tu Kuni, daca e conforma si oricum vroiam sa-mi pun supliment. Dar cu dulciurile... mai greu. Mad
    Din pacate am aruncat si eu multa mancare, in ultimul an m-am mai autoeducat si nu mai cumpar asa multe odata, mai bine merg mai des la cumparaturi. Inainte era si lipsa de timp, si trebuia sa cumpar sa ne ajunga o saptamana.
    Chiar radeam cu 3A mai demult, cand venea mr. acasa numai vineri, ca erau prin frigider resturi in tot felul de castronele mici, asa ca vedea si el meniul pe saptamana respectiva. Laughing
    Scorpi, te asteptam. ranjet

    Eu n-am mancat conform azi, sunt swamped, n-am avut timp sa gatesc. Saptamana asta si saptamana viitoare sunt criminale. Sad
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Joi Iun 18, 2009 2:01 am

    Cocktail sint niste draguti ei si economi Laughing
    E normal sa te simti asa ca doar esti in focuri. Trec acus cele 2 luni nu?
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  cocktail Joi Iun 18, 2009 2:16 am

    Cele 4 luni, tu. Shocked Da, sunt la penultimul curs, joia viitoare am examen. ranjet Dupa asta mai am unul si apoi career development. In 24 iulie sunt absolventa. blush
    avatar
    3A
    puiut


    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 14/06/2009

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  3A Joi Iun 18, 2009 3:15 am

    Pai plec miercuri pe 24, si vin inapoi pe joi. Ma duc la vara-mea in New Jersey, cica mi-a facut program...inca nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang Laughing dar oricum nu comentez ca ma duc sa trancanesc cu ea in special.
    Da, am si asistat odata la "citirea" meniului. Cata dreptate ai cu "economul"

    De fapt la mine in casa era maica-mea, si da, ea era econoama! eu mi-am jurat in barba ca nu adun dupa nimeni Wink

    Stai ca mie iar mimi pica fisa greu, de ce o astepti tu asa nerabdatoare pe Scorpi la MM?

    Hai sa zic si ce am mancat sa nu fiu chiar asa offtopic.
    Azi a mancat salata de naut, dar am scapat la niste fries...

    pupici!
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  cocktail Joi Iun 18, 2009 3:38 am

    Stai ca n-am inteles. Te duci in 24 si vii in 25 inapoi? Shocked Sper ca iei avionul, in cazul asta. Wink
    Pai si pe tine te astept, chiar ma gandeam ca am uitat sa te specific. pupacios
    Scorpi mi-a placut cum ne povestea (in general la gastronomie, nu numai MM). hihihi
    avatar
    3A
    puiut


    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 14/06/2009

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  3A Joi Iun 18, 2009 3:41 am

    Aaaa, scuze, nop ma intorc pe 2 iulie Wink Si da, ma duc cu avionul, ca altfel faceam doua zile. Daca aveam masina mai noua, sa stii ca ma duceam cu masina, dar asa, nu am curaj sa risc...

    Acu' mi-a picat fisa, te refereai la stilul ei "colorat". Subscriu!
    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Joi Iun 18, 2009 7:33 am

    Buna Dimineata Smile

    Cam devreme, dar mie asa imi place sa ma trezesc de dimineata, e asa placut afara, racoare, si mai apuc si eu sa fac ceva prin casa cat mai doarme Rares.

    De ieri stau acasa cu Rares vreo saptamana ca soacra s-a internat la reumatologie sa faca niste tratamente.

    Ieri am facut niste Crakers-saratele a la Leea si la inceput mi s-au parut asa si asa, mai ales ca am pus susan cam putin ca nu am avut mai mult. Am mancat eu vreo 3-4 si pe seara cand a venit si sotu si socramiu sa iasa cu Rares in parc le-au gustat, socramiu a cerut la pachet vreo 3 sa manance cu lapte.
    Cand ma trezii azi fusei cu gandul la ei sa pap cu iaurt si cand ce credeti nu mai era nici farfuria Shocked

    Daca le ziceam ca fac asa ceva strambau din nas. Si mereu cand le zic de MONTI imi zic ei lasa mananca tu asa daca poti. Mad Si cand colo imi mananca mancarea Surprised

    sa va spun si ce am papat ieri:
    MD: oua ochi la cuptor cu kaizer slab si rosie + cafea
    G: o nectarina
    P: ciorba de legume si branza: de burduf, cascaval afumat si brie cu rosii
    G: saratele a la Leea , 3 lingurite de dulceata conforma de visine (home made)
    C: putin ananas ca nu prea era bun.

    Va urez o zi cat mai conforma Smile pupacios
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Joi Iun 18, 2009 9:18 am

    Vera, incearca sa scoti gustarile incet, incet. Cu ele iti tii pancreasul intr-o continua stare de lucru, nu-i bun. Si daca mananci pe saturate la cele trei mese principale nici nu ti se face foame pana la masa urmatoare.
    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  lotte Joi Iun 18, 2009 10:00 am

    Eu nu suport fructoza.
    E exact senzatia fumului de tigara. Si cand eram fumatoare tot nu suportam fumul de tigara.
    Acum, si mai si.
    La fel si cu mancarea, daca e dulce, nu mai simt nici un gust, de cafea, ceai. Parca as bea apa cu zahar.
    Veru, daca faci cafeaua tare, normal ca nu o poti bea indulcita. Fa-o mai usoara, si ai sa vezi ce buna e.

    Mi-am facut ieri crackers si ma simt desteapta tare ranjet.
    Imi iau la pachet si mananc in avion, sper sa nu-mi confiste biscuitii la filtru ca fac panarama ranjet
    Tinkerbell
    Tinkerbell
    puiut


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 17/06/2009
    Varsta : 52

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Tinkerbell Joi Iun 18, 2009 10:21 am

    Drum bun Lotte si have fun.
    Eu am mancat omleta cu salata dimineata si pepene rosu. Acu' zau daca stiu daca pepenele e conform sau nu.
    O zi usoara sa aveti.
    doctoreasa
    doctoreasa
    puiut


    Numarul mesajelor : 89
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Luxembourg

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  doctoreasa Joi Iun 18, 2009 10:59 am

    Buna dimineata!
    Lotte, drum bun si distractie placuta pe meleaguri cipriote!
    Eu am fost serioasa ieri pan' la ora 1900, apoi am comis-o cu praji aia cu cioco neagra si capsuni...
    Meniul de ieri:
    d - 2 iaurturi + capsuni + fulgi ovaz, ness decof cu lapte
    p - salata: salata verde, telemea de capra, castravete, ou fiert
    s - 1 nectarina, apoi varza cu carne + rosii + ciusca murata...si beleaua aia!
    Sad
    In dimineata aceasta mi-am preparat iaut cu nectarine.
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Joi Iun 18, 2009 11:09 am

    lotte a scris:Eu nu suport fructoza.
    Veru, daca faci cafeaua tare, normal ca nu o poti bea indulcita. Fa-o mai usoara, si ai sa vezi ce buna e.

    Neindulcita ai vrut sa spui, nu? ranjet Eu o beau tare si neindulcita, de-aia americana, apa chioara, s-o bea cine doreste, dar mie sa nu mi-o dea. Si espresso tot neindulcit il beau, ce bun e! I love you

    Doftoreaso scandal Sad
    doctoreasa
    doctoreasa
    puiut


    Numarul mesajelor : 89
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Luxembourg

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  doctoreasa Joi Iun 18, 2009 11:10 am

    Da', domle, stiu! Asta zic si eu. Lasa, ca azi n-am decat fructe in casa. Am scapat de tentatiile dulci. Sad
    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  lotte Joi Iun 18, 2009 11:15 am

    Am gresit Razz

    Doctoreaso, si ce m-ai impresionat ieri, cand ti-ai vorbit in oglinda ca o sa fii cuminte de acum incolo ranjet

    Merci fetelor.
    S-ar putea sa sar din Cipru in Grecia, cand ma intorc. Cu munca, pentru cateva zile. Nu ma supar. ranjet. Sunt prea sexi ca sa stau acasa. ranjet
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Joi Iun 18, 2009 11:27 am

    Tu pleci abia maine, nu-i asa, lotte? Ca eu vreau sa-ti urez abia deseara di tati celia. Smile
    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  lotte Joi Iun 18, 2009 11:35 am

    Da,da, maine.O sa va plictisiti de mine pana plec ranjet.
    Maine dimineata ma duc sa ma spal pe cap la salon, si sa imi intind parul.
    foxy lady Este un scaun la salon, lung, din piele, ce bine ma relaxez, ma apuca somnul, in timp ce mi se spala parul cel minunat ranjet Viata!

    Si pe la pranz, in timp ce mananc, mai citesc ce ati scris, apoi la 3 plec la aeroport.

    Continut sponsorizat


    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 3 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 5:15 am