Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


+18
Tinkerbell
albinuzaa
rozy
Daisy
lotte
Bleky
3A
Kary
Roxa
Kunigunda
Foxie
abulinei
doctoreasa
Wicked
cocktail
Hil
angeldust
scorpirescu
22 participanți

    Palavrageala SRL

    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 10:07 pm

    Doftoreaso, drum bun, zile minunate si sa ne auzim cu bine! pupacios

    Si eu zic asa cu prescurtarile, cateva acolo nu omoara pe nimeni, prea multe pe mine ma deranjeaza. Dar pana la urma e optiunea mea daca citesc ceva ori ba. Cool
    angeldust
    angeldust
    puiut


    Numarul mesajelor : 41
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Temeshvar

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  angeldust Vin Iun 19, 2009 10:08 pm

    Mai dar toate plecati?? O sa ne mutam in casa noua da toata lumea va fi in vacanta, asa ceva Laughing

    Nici eu nu m-am integrat foarte bine la jobul asta nou, in sensul ca la fel, suntem f multi , bisericute deja formate, am inceput sa ma inteleg bine cu vreo doua fete dar cam atat.
    Da mai avem baieti din astia foarte bashcaliosi, si sefu asta de va povesteam e printre ei, mereu numai pe nebunii e pus.

    Acum doua zile alta faza:
    El e ungur si sefa cea mare de pe testare tot unguroaica. Si ei stau in acelasi cubicle si acum au mai angajat o studenta tot unguroaica care sta tot cu ei in cubicle. Si facea unu din ceilalti baieti misto pe tema asta. Si asta s-a enervat si a facut un afis cu steagu ungariei pe care a scris "Regiune autonoma maghiara" si l-a lipit deasupra de cubicle Laughing
    Si ceilalti baieti puneau la maxim aia cu "Noi suntem romani"
    Am ras de m-am prapadit Laughing
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 10:13 pm

    Laughing anjel

    Cand mi-am cunoscut sotul si gasca lui enorma am fost la un party cu totii si la un moment dat ne-am asezat la palavre si tipul care a inceput sa vorbeasca zice ''frati romani si Hilda'' Laughing a ramas de pomina Laughing


    Cand vin va povestesc ce facuram noi la munca pt a imbunatati ambianta. Ne impartisera in 3 echipe ''ambianta'' 3 echipe ''munca''. Cei cu munca inca n-au finalizat proiectele noi astia cu ambianta le-am si pus deja in place. Revin mai detaliat apres les vacances.
    Kary
    Kary
    puiut


    Numarul mesajelor : 75
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 43

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kary Vin Iun 19, 2009 10:18 pm

    Sunteti ceva de groaza, nu apuc sa intorc capul de la pc ca deja va turuie gura Shocked

    Angelu' foarte tare! Laughing
    Vezi cum o aduci pe Forte iarasi printre noi, miss her pupacios

    Doctore iti urez inca odata vacanta placuta si sa vii cu multe povesti despre Mr si cum l'a transformat Parisul intr'un romantic flower
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  scorpirescu Vin Iun 19, 2009 10:18 pm

    Laughing

    Noi suntem in firma numa 4. Doua gagici si 2 barbati sa spunem (de fapt un barbat si jumatate ranjet ). Am facut noi odata chef de ziua 'jumatatii' si ne-am trezit ca o venit ma-sa cu tat-su de ne-am speriat ca stau cu noi. Dar nu, venisera numai sa ne aduca ceva de mancare si din una in alta ne-au rugat daca cunoastem fete sa-i mai facem cunostinta si la copilul lor. Laughing In fine ii un tip super ciudat, nimic nu e indejuns de bun, toate is 'praf si pulbere', inclusiv gagicile, deci nu prea ai ce sa scoti din el. Celalalt ne povesteste despre gagici de-ale lui pe care le imparte cu tat-su Smile). Gizz.

    Acum mai putin, ca sefa are copil mic, dar inainte intr-una trageam dupa servici cate o bauta la firma ... barfeam , povesteam tampenii .. daca eram destu de beti dansam de nebuni in 4 sau 5 cati eram Laughing cantam in gura mare. Ce cascau unii ochi cand ziceam 'no, am venit tarziu ca am baut la servici' ,'d-apoi am stat la o bauta la munca', 'umm.. joi bem la servici'. Phii ce vremuri Laughing
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 10:20 pm

    Angelita, io nu plec pana nu vaz cu ochii miei casa noua! inocent

    Asa se explica ca ai scris Temeshvar Razz

    Io am uitat sa va zic cum ca la noi la munca in fiecare an se organizeaza picnic. Deoarece toata lumea s-a cam plictist de jocurile traditionale de team building, gen sarit in sac, tras de sfoara si alte bazaconii, anul acesta s-au gandit sa schimbe placa.
    Asadar exista concurs de Iron Chef si ceva joc de Flag Football- habar nu am cum se joaca. Partea cea mai interesanta este ca fac parc din juriul degustator la Iron Chef si sunt arbitru principal la ala de fotbal cu steguletu!!! Shocked
    Daisy
    Daisy
    puiut


    Numarul mesajelor : 26
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 54
    Localizare : Nirvana

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Daisy Vin Iun 19, 2009 10:22 pm

    Angel Laughing
    Ce fain e la voi la servici!
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Vin Iun 19, 2009 10:28 pm

    Sa nu uit: vacante frumoase si luminoase tuturor celor care pleaca pe taramuri straine. Tare mi-e dor sa plec si eu, mi-e dor tare de Muntenegru Sad

    In aprilie, chiar dupa ce am ramas jobless am plecat intr-o excursie planificata inca din ianuarie, in Fuerteventura. Este una dintre insulele Canare. In "casa noua: o sa va povestesc mai detaliat si cu poze. Este o destinatie ok, dar nu nemaipomenita. De vazut o data in viata.

    Partea cea mai buna este ca acolo nu sunt taxe, deci toata insula este un imens duty free si, fiind in extrasezon, absolut toate lucrurile erau la reducere si mi-am luat o groaza: cosmetice, parfumuri, troller. Haine nu, pt ca stiam ca-s gravida si nu avea sens.
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Vin Iun 19, 2009 10:35 pm

    Angel, conteaza pe mine, ca voi participa la inaugurare. ranjet
    Ma bucur sa vad un regulament mai lejer, fara atatea constrangeri care sperie userii. Eu n-am probleme in following the rules, atata timp cat sunt aplicate in mod egal, pentru toata lumea. inocent
    Si pe mine ma obosesc prea multe prescurtari, pierd esenta. Arrow
    Nimphe, felicitari pentru fetita. pupacios Daca erai aici, ti-o botezam eu. Razz Si felicitari pentru noul job!
    Si mie mi-a luat un timp pana m-am integrat la ultimul job, era tot asa o firma mare, dar iti vei gasi afinitati cu anumite persoane, chiar daca va dura mai mult. Tot asa, veneam si eu dintr-o companie mica, unde avusesem parte de un colectiv super, era asa o distractie acolo, si am suferit cand m-am vazut intre secii aialalti. cry Partea buna a fost ca am descoperit ca exista forumuri. Shocked
    Eu declar azi "crazy day", cred ca a fost ceva in aer, si la noi a fost o nebunie, vad ca si la Angel. Laughing
    Chiar ca va umbla gura de numa'. Cred ca suntem ca babele alea, de au stat 20 de ani in inchisoare si cand au fost eliberate, au mai stat 3 zile de povesti in fata inchisorii. hihihi
    Daisy, se rezolva incet-incet toate, chiar daca nu in ritmul pe care-l dorim.
    Doctore, vacanta faina sa aveti. foxy lady A, si la multi ani!
    Hil, si voi sa va distrati pe cinste. flower Tare aia cu "fratii romani si Hilda". Laughing
    In fine, mai aveam ceva de zis, daca imi amintesc, mai intru.
    Roxa, vine si Fanny la noi?
    Kary
    Kary
    puiut


    Numarul mesajelor : 75
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 43

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kary Vin Iun 19, 2009 10:40 pm

    Eu trag pe dreapta, crazy day ( si ca sa fiu in ton sex ) in toata regula atat aici cat si la bucatarie blush

    Hill cum sigur nu apuc maine dimineata sa intru pe forum iti urez si tie vacanta placuta si sa te bucuri de Vegas cat mai mult. Sa vii cu multe multe poze si povesti flower

    Noapte buna pupacios
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Vin Iun 19, 2009 10:42 pm

    Apropo de planuri. Al meu a iesit in seara asta cu 2 amici si unul dintre ei asteapta (de i s-au lungit urechile) visa pt Australia. El si sotia vor sa plece orice-ar fi. Cand s-a intors al meu ma ia imediat, de la usa: "Hai sa depunem dosarul de Cad."
    Ce va spuneam, viata e plina de surprize.

    Sincera sa fiu, vreau sa plec, nu mai vreau sa stau aici sub nicio forma. Insa simt ca nu e acum momentul. Vreau sa nasc aici, sa fie toti ai mei langa mine, ca asta ma speria cel mai tare cand venea vorba despre emigrare.

    Pesca, mi-ar fi placut mult sa-mi fii nasa I love you Din pacate, sunt obligata sa-i accept pe nasii de cununie care ne-au pus aceasta conditie cand au acceptat sa ne fie nasi de cununie cry

    Si eu, la noul job, mai intai am comunicat cu baietii si abia apoi cu fetele. Deh, baietii is ceva mai relaxati decat damele, ca de obicei ranjet

    Dragelor, ma retrag si eu. Noapte buna si drum bun tutror plimbaretelor. sa va intoarceti relaxate si cu amintiri nepretuite.
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Vin Iun 19, 2009 10:52 pm

    Nimphe, pai numai daca erai pe-aici, ca in Romania nu ajung. Razz
    Dar ce ai cu nasii de cununie? ranjet Mie mi-ar fi placut sa avem o relatie buna cu ei, dar n-au fost prea interesati, asa ca avem alti nasi pentru copii. Smile
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Vin Iun 19, 2009 10:52 pm

    Iar m-am balbait. Nus tiu daca e forumul sau internetul meu. warried
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 10:54 pm

    Fetele cu gastronomia, mai sunteti pe receptie? Alo! Facui si eu briosele si daca-mi mai ramane aluat, pot sa-l pun la frigider? Ca n-am de gand sa stau pana dimineata sa tot coc la ele ranjet.

    Super faina atmosfera de la voi Angel. Ingeniosi. Si mi-a placut si gluma cu Hil. Apropo, vacanta placuta si sa te odihnesti vazand cat mai multe! pupacios

    Cocktail, am vorbit cu Fanny azi la tel si-a spus ca va lua o pauza de pe toate forumurile. Maine ma vad cu ea in parc, ca-i 'indragostita' de fi-mea Smile.
    Noapte buna Kary, Nimphe!

    Dsoara admin, ia uite ce dansuri acolo la tv? Si Said ce suparat e mititelu ranjet.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 11:00 pm

    receptionat!
    merge si din frigider
    Acum oricum n-ai de ales ca-i tarziu

    zanelor va multumesc, maine la 5.30PM decolam
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 11:12 pm

    Ma pun la un fil, urarile pentru Hillu le fac maine, Roxanicii vroiam sa-i spun ca doar poate pune pe mai multe randuri in cuptor si mai face rocada cu ele. Daca n-o fi prea tarziu acum.

    Noapte buna, dragelor!
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 11:26 pm

    noh ce liniste se facu! Iiin sfarsit! Acum pot sa m-apuc si eu de bagaje Laughing

    pupacios
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 11:36 pm

    Adica vrei sa spui ca nu le-ai facut deja? Smile Eu urasc sa fac bagaje. Imi place mai mult sa despachetez.

    Kuni, din pacate am doar o tava si d-aia ma tot chinui. Acum e tura 2 in cuptor si mi-a mai ramas (ca de obicei) un rest de vreo 4 briose. Am pus amestecul intr-un vas la frigider. Astept sa le guste Mr. sa-mi spuna cum sunt, ca eu nu ma bag, ca nu-s conforme. E musai sa-mi mai cumpar o tava cand oi ajunge la Ikea.
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  scorpirescu Vin Iun 19, 2009 11:39 pm

    am uitat de clona frustrat Cine o dansat? Ce i-au facut lui Said Crying or Very sad
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 11:40 pm

    Pai tu crezi ca eu am vazut cap-coada? Era pe acolo la party si se invartea uitandu-se aspru la Jade si Lucas.
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  scorpirescu Sam Iun 20, 2009 12:02 am

    Asa-i ca-i fain cand se uita aspru? ranjet
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Sam Iun 20, 2009 12:11 am

    Eu urasc bagajele. Mad cand plecam, le fac in ultimele 2-3 ore, iar de despachetat, asa... dupa vreo saptamana de la intoarcerea acasa. Shocked De obicei le despachetez treptat, adica scot numai ce-mi trebuie, in fiecare zi. Laughing
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Sam Iun 20, 2009 2:20 am

    mie nici impachetatul nici despachetatul nu-mi plac, dar la despachetat e mai simplu ca pun totul la spalat, curat, purtat nu mai conteaza. Am mereu sacose pt lucrurile purtate, dar cand mergi pe undeva se impregneaza asa cu un miros care parca nu-i tocmai proaspat si ca sa nu mai sortez nimic le arunc pe toate (pe culori desigur) in masina de spalat

    Mai am de pus periute, creme, sampoane etc si cam gata
    Trebuie sa ma mandresc ca am ajuns sa fac niste bagaje foarte frumoase. Pe categorii bluze cu bluze, fuste cu fuste si chiar imperecheate cum ne vom imbraca etc.
    Inainte era mai haotic aranjamentul Laughing

    Am o problema majora in schimb!
    Noi vom sta la niste prieteni care au de toate. Au o dragalasenie de baietel de vreo 2 ani jumate pe care de-abia astept sa-l iau la smotocit si caruia i-am luat cadou o jucarie de-aia dijteapta cu litere, cifre si toate sub forma de joc si lumini si muzica. Acu e acu, lui, prietenului ii luam o sticla de cognac din vama si ei o cutie de ciocolata Godiva si voila ca nu stiu ce altceva as fi putut sa le duc. Acum 2 ani cand am fost le-am dus printre altele un sul din ala din lemn pt kurtos kalacs special adus de mama si alte maruntisuri, dar acum sint in pana de idei si de fapt au intrat si zilele in sac. Voi ce-ati fi luat? Question

    Au fost si ei la noi acum 1 an si ceva, mai tii minte Kuni cand mi-au adus ciocolata Mozart si ea mi-a adus si-un parfum Allure, Chanel dar eu sint extrem de dificila la parfumuri si ca atare l-am pasat cuiva. N-as lua parfum unei femei ale carei gusturile nu le cunosc.
    Foxie
    Foxie
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Foxie Sam Iun 20, 2009 2:44 am

    Neata! ranjet

    Eu am venit din club acum 30 minute, a fost un fel de goodbye party restrans pentru o colega care pleaca din firma, am dansat de ma dor picioarele in Planters. Mi-a placut muzica si am rezistat eroic cu o apa plata de 0.33, ca de restul nu ma atingeam si pentru ca iau medicamente, si pentru ca mi se par exagerat de scumpe.

    Acum, in loc sa dorm, am intrat sa citesc forumul.

    Nimphe, ma bucu rmult ca ai revenit, felicitari pentru bebica in burtica!

    O sa vorbesc eu cu Meg sa vad daca vine pe noul forum, sper ca da, eu oricum pastrez legatura cu ea.

    Maine sper din suflet sa lucrez la sigla, am avut o luna nebuna, nu e weekend in care sa stau si eu ca omul in banca mea. Razz

    Noapte bunaaaa!
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Sam Iun 20, 2009 3:43 am

    tii la ce ora umbli foxie mic.
    Amicii nostri o sa scoata untul din mine si eu mai mult de ora 11 rar de tot rezist Laughing

    Acu sa rada cine-o vrea dar eu am google-it urmatoarele Where to find macarons Laughing si am gasit in Vegas la hotelul Paris patiseria Lanotre. Deeeeci .... pig sa le vad eu pe viu

    Continut sponsorizat


    Palavrageala SRL - Pagina 27 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mai 17, 2024 5:19 am