Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


4 participanți

    Corfu

    Wicked
    Wicked
    puiut


    Numarul mesajelor : 94
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Corfu Empty Corfu

    Mesaj  Wicked Dum Iun 14, 2009 7:53 pm

    Anul trecut am ales drept destinatie insula Corfu. Este a doua ca marime dintre insulele Ionice, si deosebit de frumoasa.
    Noi am fost in Agios Gordis, pentru ca am vrut neaparat plaja cu nisip. Majoritatea plajelor in Corfu sunt cu pietricele, am inteles ca n-ar fi chiar deranjant, insa eu am un pitic cu nisipul ranjet
    Peisajul a fost fenomenal, am avut camera cu vedere la mare (si munte:D), insa hotelul a lasat mult de dorit. Desi era hotel de 3 stele, nu s-a facut curat decat o singura data in camere, iar in rest nu exista nici macar o matura sa iti faci tu singur. Din cate stiu in Corfu e o problema cu apa potabila, asa ca mult succes la toaleta Smile
    Preturile la mancare mi s-au parut maricele, noi lasam cam 30-35 de euro la o masa, in contextul in care nu ne spargeam in figuri sa comandam nu stiu ce.
    Am facut si un tur al insulei cu o masina inchiriata, ne-a costat aproape 120 de euro in 4 oameni (benzina+inchiriere), ceea ce mie mi s-a parut foarte avantajos, avand in vedere ca agentia oferea turul insulei (de fapt, erau cateva vizite in puncte cheie) cu 39 de euro de persoana, si erai legat de autocar.
    Ne-am si ratacit putin la un moment dat, am ajuns in varful unui munte chiar aproape de apus, o priveliste superba, a meritat "detour-ul"Smile.
    Daca mai are cineva nevoie de vreo informatie, cu mare drag o ofer.
    Cateva poze:
    Tarmul in Agios Gordis
    Corfu E48a2120
    Piscina unui hotel invecinat, absolut superba (aici a fost locul de scaldat, apa marii era cam rece pentru gustul meu cel putin)
    Corfu 01d6b45c
    Plaja cu pietricele
    Corfu F6f33474
    Canal D'Amour (cred? nu stiu exact cum se scrie, dar e frumos si se afla in nordul insulei, in Sidari)
    Corfu 6f288e4f
    Una dintre cele mai mari plaje din Corfu (statiunea insa era GOALA, n-am vazut decat 1-2 oameni cat ne-am plimbat prin statiune)
    Corfu 28c514d0
    Golful St. George
    Corfu 933526c5
    Golful St. George vazut din varful muntelui pe care am ajuns din greseala
    Corfu 125f4a22
    Vedere in partea cealalta a muntelui:
    Corfu 19fea0e5
    Apa limpede (cred ca avea vreo 10 m adancime) in apropierea unei alte Insule ionice, pe care insa nu exista turism:
    Corfu 31976c1e
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    Corfu Empty Re: Corfu

    Mesaj  scorpirescu Dum Iun 14, 2009 9:46 pm

    Waaaaa is superbe pozele.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Corfu Empty Re: Corfu

    Mesaj  Hil Lun Iun 15, 2009 12:08 am

    Superb!

    thank you for sharing ! foxy lady (faina tipa asta au ba?)
    Meg
    Meg
    puiut


    Numarul mesajelor : 2
    Data de inscriere : 20/06/2009
    Localizare : Pe-un norisor roz din Bucuresti

    Corfu Empty Re: Corfu

    Mesaj  Meg Sam Iun 20, 2009 10:02 pm

    ai o camera super.. ranjet
    si ai avut si pentru ce sa o folosesti.

    Continut sponsorizat


    Corfu Empty Re: Corfu

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 1:41 pm