Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


+18
Tinkerbell
albinuzaa
rozy
Daisy
lotte
Bleky
3A
Kary
Roxa
Kunigunda
Foxie
abulinei
doctoreasa
Wicked
cocktail
Hil
angeldust
scorpirescu
22 participanți

    Palavrageala SRL

    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  lotte Vin Iun 19, 2009 1:19 pm

    Va zic repede ceva, ca sa nu pierd avionul: seful meu din state m-a invatat asa, cand vin la el cu o problema, sa vin cu cel putin 3 solutii la rezolvarea problemei, altfel nici sa nu-l deranjez!Si mi-a placut tare mult asta!

    Gata, va pup, si dedicatie speciala pentru Angel si Scorpi, ca au facut o treaba excelenta!
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 1:47 pm

    Numa' capu nu mi l-am uitat azi acasa. Cardu de intrare, celular,BB...

    Doftoress sa traiesti 100 de ani fara reparatii capitale, sa nu-ti scada elanu niciodata si vulcanu interior mereu activ si debordant sa-ti ramana Wink Maine o sa bem noi pentru tine ca nu te putem lasa asa neudata de ziua ta Wink

    Acu tresa sun la fratelo ca e ziua lui chiar azi.
    Daisy
    Daisy
    puiut


    Numarul mesajelor : 26
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 54
    Localizare : Nirvana

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Daisy Vin Iun 19, 2009 3:09 pm

    La multi ani pentru fratello!
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 3:16 pm

    Multumesc frumos! Smile
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 3:16 pm

    La multi ani cu sanatate fratelui tau bulinuca! flower

    Roxa ai inteles exact, din pacate asta e marele ei minus pt jobul asta altfel e o fata faina. Nu are incredere in deciziile ei. Ea-i venita de la departamentul cu care lucram in stransa legatura si eu acolo mi-am inceput cariera (pompos suna) si am vazut-o de-atunci ca-i ucigatoare cu intrebarile. Acum nu-si mai aminteste deja chestii facute de mii de ori in functia de dinainte desi a facut-o vreme de 7 ani. nehotarat

    Daisy felicitari pt carnet ca uitai ieri.

    Eu l-am luat la limita hihihi ca duamna aceea mi-a spus in ultimul moment sa ma dau 2 bezni mai incolo si eu m-am dus nepasatoare mai departe c-am crezut ca la urmatorul stop trebuie sa ma dau spre stanga si cand mi-a spus ca la stopul de care tocmai am trecut tebuia s-o fac am trecut printr-o miscare brusca pe prima banda, atat de brusca incat femeia a tipat ranjet . Ce-i frumos, v-am mai spus eu, ca dupa 5 ani cand mi-am dat examenul pt permis de motocicleta din toata puzderia aia de examinatori fix pe femeia asta crispata am nimerit-o si m-a picat Laughing apoi am luat peste cateva zile cu brio cu un nene mai normal.
    Daisy
    Daisy
    puiut


    Numarul mesajelor : 26
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 54
    Localizare : Nirvana

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Daisy Vin Iun 19, 2009 3:19 pm

    Multumesc, dar eu doar l-am schimbat ca il aveam mai demult si expirase, nu prea am condus de cind il am. In Bucuresti chiar e mai bine sa ai sofer. Asa ca acum il am proaspat si gata de folosire.Apropo cit timp e valabil in Canada?
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 3:22 pm

    Cum adica? Question
    Si eu aveam permis din tara dar echivalarea canadiana consta in teorie si practica. Pe cuvant nu ne crede nimeni
    Aici trebuie sa-l platesti anual. Nu se fac controale ori examene medicale. Cel putin eu nu stiu nimic. In 8 ani doar mi-am platit permisul in mai cand ma rotunjesc in ani
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 3:22 pm

    60 zile de cand intri in Canada ai voie sa conduci cu el

    Cleo, in Ontario carnetul expira la 5 ani in mod normal si te cheama sa iti faca poza din nou etc etc

    de ziua ta an de an platesti numerele la masina, ceea ce bine ca mi-adusasi aminte ca-mi expira tocmai!
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 3:24 pm

    mda
    io citesc in diagonala
    am inteles ca ti-ai luat permisul canadian deja Embarassed
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 3:25 pm

    cine-i cleo? Razz

    la noi permisele le platim de ziua noastra nu numerele. Zici ca sintem in tari diferite Laughing
    asa-i mi-am refacut poza anul trecut si aia pt cartea de sanatate
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Vin Iun 19, 2009 3:28 pm

    Dragele mele, nici nu stiti cat de mult mult ma bucur sa va regasesc! Mi-a trimis Althe link-ul si acum, ca m-am eliberat putin, m-am inregistrat si am zis sa va salut. Urmeaza sa citesc pe indelete tot ce s-a scris pana acum.
    Mi-ati lipsit f m si ma bucur sa le vad pe cele care mi-au fost dragi in mod special toate stranse aici. Vreau sa va spun ca eram sigura ca o sa faceti un alt forum ranjet Da, forumul asta creeaza dependenta, de fapt oamenii care il fac. Nu va ascund ca v-am citit si dincolo, doar ca nu am mai postat.
    Pt cele care nu stiu, am renuntat sa ma postez din cauza pumnului pus in gura si din cauza ca eram satula si nu ma simteam in largul meu sa fiu oaia neagra. Desi, daca stau bine sa ma gandesc, oaia neagra este cea mai curajoasa dintr-un grup: are curaj sa fie autentica. Eu am simtit insa ca nu puteam sa fiu autentica si am ales sa ma retrag in liniste, fara scandal. Sper sa nu va fi suparat cand m-ati invitat sa-mi spun punctul de vedere (sa fumez pipa pacii cum spunea Teocris) si nu am facut-o. Uneori, tacerea spune mai multe. Si oricum, nu e genul meu sa ma tiganesc inutil.
    In orice caz, vreau sa va asigur ca nu mai sunt asa vehementa si sper sa nu fie niciun fel de probleme din cauza diferentelor de opinie, altminteri normale!

    Asa cum v-a spus draga de Althe, trec printr-o perioada frumoasa din viata mea, sarcina. Abia astept sa scriu la topiul cu pricina, pt ca marturisesc ca imi lipsea dialogul cu cineva pe tema asta. Sunt in 14 saptamani si se anunta a fi o...nimphetitza I love you

    Deja m-am lungit si inca nu am spus tot ce am adunat in lunile astea de tacere. Dar toate la timpul lor. Va pup si abia astept sa va citesc!
    albinuzaa
    albinuzaa
    puiut


    Numarul mesajelor : 45
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bra, Italia

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  albinuzaa Vin Iun 19, 2009 4:16 pm

    Mai nu gasesc si eu un site c salariul minim pe economie in Italia!

    Din septembrie or sa ne faca astia acte aici. Adica nu o sa mai fiu angajata in Romania si detasata, si o sa am contract direct aici. Ceea ce e bine!
    Da' stare de kkt persista!
    Scuzati cuvantul persista nehotarat
    TKmaxx
    TKmaxx
    puiut


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Localizare : UK

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  TKmaxx Vin Iun 19, 2009 4:32 pm

    Nimphe, felicitari pentru sarcina, ce frumos! pupacios

    Pup fetele!
    albinuzaa
    albinuzaa
    puiut


    Numarul mesajelor : 45
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bra, Italia

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  albinuzaa Vin Iun 19, 2009 4:37 pm

    Nimphe, bine ai venit la noi!
    Felicitari pentru sarcina! I love you
    Kary
    Kary
    puiut


    Numarul mesajelor : 75
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 43

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kary Vin Iun 19, 2009 4:41 pm

    Nimphe ma bucur foarte mult sa te vad aici, sa ai o sarcina usoara si o fetita sanatoasa pupacios

    Albi din ce stiu eu italienii nu au o lege a salariului minim pe economie. Stiu ca poate fi de cel putin 600 euro. Dar nu-ti va da nimeni doar atat. Tu in schimb ai grija pentru ca te incadrezi ca varsta la '' aprendisti '' si poate sa-ti faca contract patronul astfel incat sa iei mai putini bani decat un salariat care a depasit varsta de 29 de ani. Intr-o fabrica normala un muncitor inscris cu categoria 2 ( care este cea mai mica categorie ) ajunge la un salariu de cel putin 900 euro. Citeste bine contractul inainte de a'l semna. Smile
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 4:41 pm

    Bine ati revenit Nimphe si Happy! Smile
    Felicitari pentru bebe Nimphe! Se pare ca-i moda fetitelor. foxy lady
    Wicked
    Wicked
    puiut


    Numarul mesajelor : 94
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Wicked Vin Iun 19, 2009 4:49 pm

    Bine ati venit fabuloaselor Smile Eu mai am o gramada de invatat, da` bineinteles ca mi-am facut unghiile Smile)
    Eram sigura ca tkmaxx e happy. Tare mi-a placut mie conceptu ala tkmaxx foxy lady
    Distractie placuta celor care pleaca in vacanta, si la multi ani doctoresei sexy Smile foxy lady
    Happy, cum a fost in vacanta?
    albinuzaa
    albinuzaa
    puiut


    Numarul mesajelor : 45
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bra, Italia

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  albinuzaa Vin Iun 19, 2009 4:50 pm

    Nu cred ca dau asa de putin, pentru ca imi schimba contractul din Ro, aici. Si aici iau o anumita suma in mana, contributele in Ro sunt aproape nesemnificative comparativ cu salariile de aici, si cred ca sunt constienti ca nu o sa accept un salariu, din care, dupa platirea contributelor de aici sa raman in mana cu mai putin decat aveam. Ar trebui sa il calculeze in asa fel incat sa raman cel putin cu aproximativ cat iau acum.
    Hai ca plec!
    Va pup! I love you
    Tinkerbell
    Tinkerbell
    puiut


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 17/06/2009
    Varsta : 52

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Tinkerbell Vin Iun 19, 2009 5:13 pm

    Scuzati cuvantul persista in contextul albinutei si la mine la fel, da' azi nu mai misc nimic, uite asa.
    Niphetiza ce fain Nimphe sa fiti sanatoase si voioase. Las ca descarcam oful cand ne-om muta si eu aveam o gramada de comentat, da' acu' nus daca mai merita sa ne consumam.
    Pisicul codat, Bulina te-a botezat, bine ai venit. Relax scrie pe tine daca tocmai te-ai intors din concediu.
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 5:19 pm

    Deedee transmite salutari tuturor si vine cand e gata casa noua Wink
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 5:24 pm

    Ce misto, nimphe! Sarcina frumoasa!

    Cand va citesc am atatea de spus, dar si eu, ca altele, cand m-apuc de scris, uit. Laughing Am fost la cumparaturi la turc, care-i mai departe oleaca si cand sa ma intorc ma hlizeam de una singura de rozy cu tatarii ei de-am depasit intersectia unde trebuia s-o iau la stanga. Surprised S-apoi nu-i un drum pe care-l fac foarte rar.

    Valeu, canadiencele, ce frecus cu schimbat/platit pentru carnet, pentru numere, pentru cartea de sanatate...Aici chestiile astea le platesti o data-n viata. Si la carnet nu-ti cere decat adeverinta de la oftalmolog/optician (nu mai spun ca multe scoli au aparatul lor de controlat ochisorii si-i buna si adeverinta lor).
    Apropo de echivalat carnetul, cand am dat eu examenul practic aici, mai era un nene de vreo patruzeci si ceva de ani in masina, rus (sau dintr-alta tara din fosta USSR) care avea absolut toate categoriile posibile luate acasa la el, lucrase si ca sofer de autobuz, nu mai spun ca masina lui o condusese tot timpul. Si aici a picat, saracul. Sad Ca nu a semnalizat cand a iesit din sensul giratoriu si-nca niste greselute de-astea la chestii tipic nemtesti.

    Azi a fost prima data cand mi-a trebuit si mie vreo jumatate de ora pana am putut intra aici si ma cam apucase panica si tot felul de ganduri negricioase. Apoi am plecat la cumparatura si l-am lasat pe Mr.K. sa mai tot incerce si cand am venit mi-a dat vestea imbucuratoare.

    Doftoreaso, eu nu te felicitez inca, pe-aici se zice ca nu-i bine de facut asa ceva inainte de eveniment. Nu-s superstitioasa, dar mai bine asa. ranjet In orice caz va doresc zile de vis! Las' ca-i bine si cu ploaie, nu-i asa mare buluceala mai nicaieri. Ai mei n-au stat la coada sa intre in Luvru! aaaaa Eu asa ceva n-am mai pomenit! Ploua si era mai spre seara, pe la 6 (e deschis pana la 10).
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 5:26 pm

    F frumos! La fel si Strumfi!
    Sa-ti traiasca fratello!
    Nu stiu daca mi s-a dereglat calculatorul intern, dar ziua dotoressei e pe 22. Azi suntem pe 19 ranjet.

    Ma duc in vizita cu Sara la vecina. Face azi un an.
    Kuni Smile. Apropo ca tot uitam sa scriem una alta, va dati seama ce s-ar intampla daca ne-am vedea toate, la cat suntem de vorbarete? ranjet
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Vin Iun 19, 2009 5:35 pm

    pai e pe 22 ziua doftoressei dar daca pleaca la Paris cum o sa mai putem noi s-o uram?
    Maine bem pentru ca ea ca e sambata si dupa ce ma joc cu mingea vreo 6 ore o sa am o pofta nebuna Smile
    doctoreasa
    doctoreasa
    puiut


    Numarul mesajelor : 89
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Luxembourg

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  doctoreasa Vin Iun 19, 2009 5:37 pm

    Merci, dragutelor!
    Lasa, ca ne pupacim si chefuim pe forumul ala nou, cand ma intorc.
    Bulinuta, sa-ti traiasca fratello! E mai mare decat tine, sau e "puiut"?
    TK si Nimphe, bine v-am regasit!
    Gata, sunt fomeie saxi acusi, mi-am jumulit musteata. Zac putin la pc, pana mi se incarca bateriile la loc, dupa care ma apuc de facut bagajul.
    Bilete la "Paris a la carte" n-am reusit sa iau de pe net. Ametitii aia au probleme cu incasatul banilor pe net, da erori ranjet .Sa le fie de bine!
    Ajung acolo si oi gasi eu alta firma de plimbarit.
    Tinkerbell
    Tinkerbell
    puiut


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 17/06/2009
    Varsta : 52

    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Tinkerbell Vin Iun 19, 2009 5:40 pm

    Bey mi-am adus aminte mai era si Forte care divortase la un mom. dat, poate i-ar place si ei sa ni se alture. E nus mailul ei. Si mai era si Megul.


    Ultima editare efectuata de catre Tinkerbell in Vin Iun 19, 2009 5:42 pm, editata de 1 ori

    Continut sponsorizat


    Palavrageala SRL - Pagina 24 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:52 pm