Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


+18
Tinkerbell
albinuzaa
rozy
Daisy
lotte
Bleky
3A
Kary
Roxa
Kunigunda
Foxie
abulinei
doctoreasa
Wicked
cocktail
Hil
angeldust
scorpirescu
22 participanți

    Palavrageala SRL

    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Sam Iun 20, 2009 3:55 am

    Hil, sa ne aduci si noua in poza niste macarons. ranjet
    Foxie, si eu imi propun in fiecare saptamana sa-mi eliberez week-endurile si numa' nu-mi iese. Razz Am preteni multi. Smile
    Pai sa te apuci sa lucrezi la sigla, nu ne lasa fara ea. ranjet
    Hil, nu prea stiu ce sa-ti spun sa le duci, e tare greu cu cadourile astea si pentru mine, mai ales daca mai trebuie sa le iau si in avion dupa mine. Question
    Si eu bag hainele la spalat, de obicei sunt purtate cam toate, dar ma refeream la scos gradual periute de dinti, pantofi, papuci etc. Iar hainele, daca nu fac laundry in prima zi, mai stau acolo pana ma invrednicesc. Razz A, bine ca mi-am amintit ca am spalat o tura de haine si am uitat de ele, sa merg sa le pun in uscator.
    Noapte buna chicas. Sau buna dimineata pentru altele. foxy lady
    avatar
    3A
    puiut


    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 14/06/2009

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  3A Sam Iun 20, 2009 5:59 am

    Buna fetelor,
    Drum bun maine Hil!
    Si Bulina pleaca acum? La multi ani pentru fratello!
    Cu cadoul...si eu sunt in dilema...nu prea ma pricep.
    De data asta le-am luat la fete niste margele sidefate faine colorate.
    Dar mai trebe sa-i iau ceva si matusi-mii...
    Vorba lui fi-miu, nu le am pe astea cu cadourile, clar..

    Nimphe, eu aveam impresia ca ati depus deja actele...habar n-am de ce...Puteti sa le depuneti sanatosi ca se naste si bebe pana una alta.

    Mai fetelor, eu cand fac bagaje, am o metoda de nu dau gres. O iau ca la gradi: din cap pana in picioare-bluze, pantalonu, sosete, etc, si asa reusesc sa nu uit nimic.
    Mie imi place sa fac bagaje, mi se pare "excited". La desfacut..cred ca o depasesc peCockte, trec si 2 saptamani pana apuc sa le bag la spalat. Mai ales cand am venit din Meic, si aici era -20 grade Shocked

    pupici, somn usor sau buna dimineata!

    Mie mi-ar place sa o chemati si pe Fanny
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Sam Iun 20, 2009 7:38 am

    Buna dimineata! Am avut un somn tare agitat, am visat doar forumul parol Laughing

    Cocktail, mi-ar fi placut sa ne fiti nasi, normal acolo, in Cad. Poate pt al doilea reusim Laughing Cu nasii de cununie suntem ok, doar ca sunt mari, de varsta socrilor, si mi-as fi dorit nasi tineri. E mai dificila comunicarea cu ei din cauza varstei...

    Lexie, si eu ma bucur ca am revenit ranjet

    3A, am depus doar dosarul 1, dupa care am trecut interviul (in octombrie 2008). Ar urma sa depunem dosarul 2, pt viza, pana in octombrie. Ar fi ultima sansa, ca altfel ar trebui sa o luam de la capat cu totul. Si daca eu vorbesc franceza cat de cat bine, al meu nu mai vrea sa auda Laughing (Noi am aplicat pt partea franceza, dar tintim catre partea engleza).
    Sa vedem... Eu parca as prefera Europa, ca-i mai aproape, ca e vremea mai faina, ca ne recunosc studiile si experienta. Mi-e cam groaza sa ajung acolo si sa fiu o nobody. La 30 de ani nu prea-ti mai arde de contruit cariere si invatat (Cocktail, respectele mele Laughing ).

    Nici nu stiu ce sa ma zic legat de asta. In continuare vrem sa plecam de aici, pt ca imi dau seama ca nu se schimba nimic, sau atat de putin si atat de greu...

    Azi va trebui sa gatesc si o sa dau o raita pe la retetele voastre, sa ma inspir. S-a lamurit cum facem cu pozele? Le postam pe grup sau pe forum?

    Va doresc un w/e frumos si relaxat.
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Sam Iun 20, 2009 10:02 am

    Neata!

    Nici mie nu-mi place sa fac bagajele, dar mie imi ia 10 minute treaba asta ranjet , le scot repede din dulap (si pt. fiica-mea) si i le pun frumos pe jos lui Mr. kalua, el le baga-n genti, valize. Mai nasol e cu necessairul, acolo trebuie sa mi le pun eu pe toate.

    Cadouri... scratch Noi aceeasi problema o avem cu socrii, de ex. (doua perechi, ca parintii lui Mr.K sunt divortati), dar tot gasim niste nimicuri care le face placere: carti, unora le-am luat un set pentru sauna cu arome pentru apa, perie, lufa, nu mai stiu ce era pe-acolo, o sticla misto de decantat vinul rosu, iaca, in rest nu imi mai aduc aminte.

    Nimphe, mentalitatea asta a ta ca la 30 de ani nu-ti mai vine sa o iei de la capat cu toate celea nu-i tocmai una propice emigrarii, in nicio tara n-o sa te astepte cineva cu covorasul rosu si n-o sa mai poata de fericire ca ai venit in sfarsit la ei.
    scorpirescu
    scorpirescu
    Admin


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 46
    Localizare : Cluj-Napoca

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  scorpirescu Sam Iun 20, 2009 10:02 am

    hello Ce-mi place emoticonul asta.

    Intrebare: daca in loc de apa plata m-as spala pe fata cu apa de la robinet fiarta? Tot problem?

    Eu mai am inca scrisori de bagat in plicuri warried

    Hill, inca o data distractie super faina!!! Ne lasi un avans de o saptamana la postari in noul forum? Laughing
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Sam Iun 20, 2009 10:13 am

    Kuni, daca stau sa ma gandesc mai atent da, ai dreptate. Pana la urma, daca iti doresti ceva cu adevarat te lupti si tot reusesti. Ce sa spun, sunt cu fundul in 2 luntri, ca nu reusesc sa ma hotarasc. Stiu ca sunt atatia care au plecat si la 30 si la 40 de ani si acum is bine mersi. Sunt comoda acum, mai ales ca ma gandesc si la copil, sa nu-l afecteze. Ma gandeam sa stea locului macar 2 ani...Voi, mamele mai pricepute, ce spuneti?

    Va trebui sa ma gandesc la asta, pt ca nu am mai facut-o din iarna, de cand am pus pe hold emigrarea.

    Scorpi, spor la plice Laughing Nu stiu cat de buna ar fi apa fiarta...De ce nu incerci cu apa minerala? Biborteni sau Borsec sunt cele mai bune dpdv al compozitiei. Sau (desi nu cred in ea) o apa termala din farmacie.

    Totusi, mai bine da fuga la un dermatolog. Nu e de glumit cu asta, doar nu vrei sa ramai cu semne Question

    Apropo de bagaje, ca sa nu se mai sifoneze si sa ocupe cat mai putin loc, imi fac sul toate lucrurile. De facut fac repede bagajele, ca ma pricep, pt ca noi plecam f des din Bucuresti (ma rog, in ultima vreme nu Sad ), dar cand e vorba sa le desfac...doar daca am cumparaturi si cadouri le desfac repede Embarassed Si lucrurile murdare le arunc direct in masina, ca de sortat se ocupa al meu (el e in charge cu masina, eu habar nu am s-o folosesc Embarassed )
    angeldust
    angeldust
    puiut


    Numarul mesajelor : 41
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Temeshvar

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  angeldust Sam Iun 20, 2009 10:45 am

    Neata girls!
    Eu am azi in plan tot felu de chestii : mers la sala (ca nu am mai fost de o luna Neutral) , cumparaturi de mancare si alte cele ca bate vantul, curat ca traiesc intr-o cocina , vazut cu niste prietene , mesterit cu scorpi la noua casa poate ii dam drumu azi....si as mai avea io multe da cum m-am trezit cu o lene fara margini parca vad ca nu fac nici jumate din ce am deja pe lista Laughing
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Sam Iun 20, 2009 10:57 am

    Apoi iti dai seama ca nu ti-am zis cu rautate chestia aia.
    Trebuie sa te interesezi foarte in detaliu cum e cu copiii si posibilitatile lor de "adapostire" peste zi in tara in care vrei sa pleci, ce aveti voi de facut la inceput samd. Perioada de inceput, pana incep sa curga toate pe fagasul lor, nu-i usoara. Si trebuie sa fii deschisa pentru o gramada de schimbari pentru ca nu intotdeauna se dezvolta lucrurile cum te gandesti tu.
    Eu ce sa spun, taica-meu avea 50 de ani cand a plecat din tara... Smile E un om foarte ambitios, a muncit toata viata lui pe branci (maica-mea chiar ii spunea Iovita in tara si ca nu intelege de ce e zi-lumina si chiar noaptea cateodata in fabrica aia), era un om facut din punctul asta de vedere in tara. A venit aici si a fost un nimeni si nu i-a fost usor sa accepte treaba asta.

    Angel, spor la treburi si la intalnirea cu fetele tale!
    Tinkerbell
    Tinkerbell
    puiut


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 17/06/2009
    Varsta : 52

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Tinkerbell Sam Iun 20, 2009 11:07 am

    Dupa ce v-am citit zbang mi s-a resetat calculiciul.
    Hil-ul drum bun si sa va simtiti bine de tot.
    Am ceva la remote care nu-i secure tre' sa caut da' mi-a fost lene pana acu', da musai a fac zilele astea ca deja ma enerveaza.
    Mie regulile excesive nu-mi plac de nici o culoare, mi se are ca inabuse creativitatea care-i un dar de pret si merita sa-l dezvolti. Ultimul job de trista amintire era plin de reguli naspa si fara sens multe din ele.
    Hil-ul ce faza haioasa la cheful ala.
    Ce fain ca sunt glumeti colegii tai Angel. Acu' cand intreci limitele exista de multe ori un contrabalans care face sa para ca lucrurile nu-s asa negre. Dar daca stai sa te pui in locul fetei, cred ca pt. ea a fost total neinspirata gluma.
    Si eu ma intelegeam mai bine cu barbatii la job, la ultimul job una din partile pozitive era ca noi in birou ne intelegeam bine, aveam doar colegi, da erau super de gasca si faceam o gramada de mistou-uri.
    Eu aproape ca urasc sa fac bagajele, inca le fac aleator, mai uit binenteles, de la ultima vizita acasa am uitat acasa cutitul de taiat paine si pe cel de tocat.
    Nimphe tare-mi pare bine ca ai venit, eu ma gandeam ca deja ati plecat la cat de hotarata erai.
    Cum se zice toate la timpul lor, o veni si timpul emigrarii daca o sa mai vreti asa tare. Cand fortezi lucrurile nu ies prea bine, totusi rabdarea nu strica de multe ori.
    Nimphe eu acum nus daca iti spun bine, dar o data ce vine copilul dorinta de stabilitate e si mai mare si in primul an copilul are nevoie de stabilitate, orice schimbare il bulverseaza.
    Si eu cred ca o data ce vrei sa emigrezi, tre' sa iei in calcul ca e posibil sa iei totul de la 0 si pentru inceput e posibil sa nu gasesti un job cine stie ce. Acum cred ca tre' sa pui in balanta lucruri bune/rele aici si ce o sa te astepte acolo si vezi tu cam unde iese mai bine. Oricum pana creste copilul cativa ani totusi e mai bine s-o iei usurel cu schimbarile, pt. ca copilul iti mananca o gramada de timp si energie si nu mai ai vreme de multe.
    freedom and peace si celebrul emoticon sex sa fie alaturi de noi.
    Poate n-ar strica sub sigla sa bagam si un moto mic.
    Sa aveti un wee cum va doriti voi, spor la treburi.
    Si eu ar trebui sa fac curat si inca ceva cumparaturi si iesit cu copilul in parc si om vedea cate fac din ce mi-am propus.
    rozy
    rozy
    puiut


    Numarul mesajelor : 34
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Galati

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  rozy Sam Iun 20, 2009 1:05 pm

    Buna ziua. M-am intors si eu de la joaba senzationala, si tre sa fac food shopping, si asa ce mi-e drag pe caldurile astea explodez
    Nimphe
    Nimphe
    puiut


    Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 44
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Nimphe Sam Iun 20, 2009 1:53 pm

    Kuni, cum sa cred ca mi-ai zis cu rautate? Laughing Stai calma, sper ca nu mai sunt paranoici printre noi Laughing Sa stii ca atunci cand am vazut scris, am inteles ca ai putea sa ai dreptate. Iar povestea tatalui tau chiar poate fi un model.

    Multam mult si tie si lui Tinker pt sfaturi si sugestii. Desi deciziile trebuie sa le iau de una singura (sau cu sotul mai degraba, uneori simt ca am nevoie de indrumari, de pareri obiective sau experimentate. Imi doresc f m sa plec de aici (poate nu neaparat din tara asta, dar din cartierul asta cu siguranta!!) si totodata mi-e teama uneori. Pt ca stiu ca acolo totul tine de noroc. Iar eu...nu prea am noroc...Tot ce am obtinut am obtinut luptand. Nu mi-a venit nimic de-a moaca.

    Stiu ca toti luptam, unii mai mult, altii mai putin. Insa uneori am senzatia ca prea lupt pt fiecare lucrusor. Da, victoria are gust dulce, dar parca sunt prea obosita sa mai savurez...Nu generalizez, erau unele ganduri care mi-au trecut prin minte la un moment dat.

    Si mie imi povestea o mama ca intr-adevar, in primii 2 ani de viata, copilul are nevoie de stabilitate. Si cred ca si mama, si familia in general, ca cred ca urmeaza multe schimbari odata cu venirea unui bebe.

    Azi, cat eu faceam mancare, al meu s-a dus sa faca piata. Si uite cu ce mi s-a intors (apropo de cum se plangea doftoreasa de sotul ei si cumparaturile Laughing )

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Flori

    Scuzati pozele incetosate, lui Liviu ii tremura mana de emotie ranjet
    rozy
    rozy
    puiut


    Numarul mesajelor : 34
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Galati

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  rozy Sam Iun 20, 2009 2:04 pm

    Sa va zic cum mi se intampla mie lucruri minunate. Pe 18 am fost la Billa, am cumparat crapau, am achitat cu cardul. A fost o problema cu POS-ul, pana la urma au reusit sa scoata bon. Azi intru pe homebank sa vad ce bani mai am, si vad ca mi-a fost debitata suma aia de doua ori. Surprised M-am dus la ei, cica nuuu sunt ei de vina, ei au luat o singura data banii, mi-a adus tanti aia niste hartii,mi-a aratat, cica e vina bancii, sa vb la banca. Neutral Va dati seama cum o sa fie banca binevoitoare si o sa-mi dea banii inapoi, nu? hihihi Mad
    TKmaxx
    TKmaxx
    puiut


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Localizare : UK

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  TKmaxx Sam Iun 20, 2009 2:06 pm

    Hello fetele!

    Cine imi spune si mie unde pleaca Hil si Abulinei, ca n-am fost pe faza. In concediu, da, da unde?

    Eu azi am fost harnicuta tare, am gradinarit pana acum. Cresc toate in gradina, buruieni, iarba, nu poti pleca de acasa ca la intoarcere e jungla.

    Noi cand ne-am facut bagajele de plecare ultima data, n-am mai avut valize separate, ci am amestecat hainele, am zis ca in caz ca se rataceste una, sa avem ceva haine amandoi. La intoarcere nu conteaza, oricum sunt 2 valize pline de haine de pus la spalat.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Sam Iun 20, 2009 2:06 pm

    neata zanelor

    o scot si eu pe bunica-mea la inaintare. A emigrat la 59 de ani fara sa cunoasca o boaba de limba straina. A ramas o vreme in lagarul de azilanti din Viena, a trecut granita ilegal si pe jos in Italia si dupa 6 luni in Italia s-a imbarcat pe vapor spre Canada. Acum aproape 30 de ani. Clar nu i-a fost usor insa niciodata nu se pleaca la drum cu stangul. Aici e o lume foarte diferita de Romania (nu mereu in sens bun, de ex lipsa familiei e mare lucru) si trebuie sa te astepti la asta si sa fii pregatita sa absorbi socul.

    Cu bagajele e prima oara cand sint intarziata. Cand plec in Romania imi scot valiza cu 2 saptamanai inainte si-ncep sa pun in ea cadourile.


    Dragele mele, imi iau ramas bun acus, multumesc inca odata pt urari pupacios
    Nu prea mai am timp sa intru si mai bine spun acum decat sa nu apuc.
    Deci va pup, sa intrati in casa noua vesele si guralive si sa ramaneti asa peste ani flower
    rozy
    rozy
    puiut


    Numarul mesajelor : 34
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Galati

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  rozy Sam Iun 20, 2009 2:10 pm

    Distractie placuta fetelor plimbarete. Abia astept sa-mi vina si mie randul sunny
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Sam Iun 20, 2009 2:18 pm

    merci Rozy

    TK la Las Vegas si imprejurimi mergem eu prima si w-end-ul urmator si bulina
    abulinei
    abulinei
    puiut


    Numarul mesajelor : 61
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Toronto

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  abulinei Sam Iun 20, 2009 2:21 pm

    Bula Bula fabulosas Wink

    Io acu plec la volei numa. Pe 26 plec la Vegas c-asa am avut planul demult facut ceea ce a inspirat si fam Hil Wink
    Reviu mai pe seara incolo!
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Sam Iun 20, 2009 2:23 pm

    Hillu, sa va bucurati tare de tot de vacanta asta si sa va mearga toate unse! Sa pui mana sa gioci cativa dolari la Las Vegas, nu se poate sa fii acolo si sa n-o faci! wicked

    peseu: la noi i-un frig... Surprised
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  cocktail Sam Iun 20, 2009 2:47 pm

    Valeu Hil, cu 2 saptamani inainte? Shocked Copiii mei pleaca in 10 zile si eu inca nici n-am inceput sa cumpar ce le mai trebuie pe-acolo. Si pana vineri, nici o sansa. ranjet
    Nimphe, tu stii parerea mea (care coincide cu a lui Kuni). Eu, asa cum ti-am mai spus, nu vreau sa-ti influentez decizia, sunt si lucruri bune, si reele, si pe-aici, ca peste tot. Dar nu mai gandi ca si cum ai avea 70 de ani. Razz Vroiam sa spun 60, si apoi am vazut ca bunica Hildei a emigrat la 59. Laughing E de admirat, Hil. Cool
    Eu mi-am schimbat o data cariera la 30 de ani, si s-ar putea s-o schimb iarasi, la aproape 40 Razz si ce daca? Ma simt tanara si in putere s-o fac, sa invat, sa iau orice challenge. pig Din contra, daca nu am challenge, ma plictisesc, si probabil ajng sa fac chiar mai multe greseli decat daca invat ceva nou. Vreau sa va spun ca ma simt excelent ca merg la scoala, si sper ca de acum sa-m iau in fiecare an macar vreun curs, sa mai antrenez mintea.
    Cu copiii... sunt foarte multi care au venit cu copii mici, n-am sa spun ca este usor, e chiar foarte greu, si eu am venit cu copii mici, dar sincer, parca le-a fost mai usor copiilor sa schimbe mediul cand erau mici si erau asa dependenti de parinti (pentru ca oricum lor le este bine acolo nde sunt parintii), decat daca erau mari. Acum, de ex. nu l-as putea misca pe fiu-meu cel mare nici 2 strazi mai incolo. Mad
    Scorpi, mai ai plice? ranjet Spor! Sper ca nu trebuie sa le lipesti tu, lingandu-le. Razz
    Am taiat-o la treaba, am stat pana 12:30 azi noapte sa-mi fac un assignment si mai am inca 2 de terminat in week-endul asta, care oricum e nebun. Surprised
    Hil, inca o data, un concediu de vis va doresc si te asteptam inapoi, sa ne ajungi din urma cu poastarile in casa noua. ranjet
    Tinkerbell
    Tinkerbell
    puiut


    Numarul mesajelor : 38
    Data de inscriere : 17/06/2009
    Varsta : 52

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Tinkerbell Sam Iun 20, 2009 2:50 pm

    Macar sa incerci norocul incepatorului Hilul cine stie poate castigi, merita acolo un risc mic.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Hil Sam Iun 20, 2009 2:57 pm

    Kuni pupacios

    Tinky noi am mai fost in Vegas si am jucat de vreo 20-30$ fiecare si au disparut in 3 minute, ca atunci cand sorbi dintr-un pahar cu apa cand ti-e sete tare Laughing

    cocktail asta-i bunica de care va spuneam c-o adora pe Karli (ea a invatat-o ungureste) si tot ea e cea care se dadea la 83 de ani pe tobogan cu Karli (ca daca i-a spus sa se dea ea a trebuit s-o si faca) si noi avem tobogan de-ala inaltut bine, prinzi viteza pana jos si daca nu esti iute de picioare cazi in fund si asta a patit si ea. Apoi imi spunea c-o doare noada Surprised si eu nu stiam de ce. Cand am aflat ..... scandal
    Wicked
    Wicked
    puiut


    Numarul mesajelor : 94
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 36
    Localizare : Bucuresti

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Wicked Sam Iun 20, 2009 3:03 pm

    Super tare bunica! Smile A mea are doar 85, si tot asa iute e, face treaba prin gradina, una alta, nu sta locului toata ziua.
    Eu aproape am terminat cu marketingul. Si mi-am dat seama ca-s fata desteapta foc. Ma suna o colega mandra tare, ca ea de aseara pana azi pe la amiaza a facut vreo 140 de grile. Si eu "aha", eu am facut 140 in jumate de ora. Acu nu stiu... da` mie-mi place sa cred ca io-s desteapta Smile)
    Hil, distractie placuta si drum fain Smile
    albinuzaa
    albinuzaa
    puiut


    Numarul mesajelor : 45
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 41
    Localizare : Bra, Italia

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  albinuzaa Sam Iun 20, 2009 3:09 pm

    Buna ziua!
    Iar e cald. nehotarat
    Am fost oleaca pe afara, da nu mai ies azi. Prea cald pentru mine.
    Vreau sa fac ardei umpluti Wink
    Tre sa-mi fac unnghiile. Ma doare spatele.
    Vreau sa colorez! Nu am nici ce nici cu ce, asa ca im fac unghiile!
    Vacanta placuta fetelor care pleaca foxy lady
    Weekend placut fabuloaselor!
    angeldust
    angeldust
    puiut


    Numarul mesajelor : 41
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : Temeshvar

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  angeldust Sam Iun 20, 2009 3:15 pm

    am fost la sala, am reusit sa mai fac una alta pt forum (trag sperante ca deseara ii dam drumu sper io :d) , acu astept ceva musafiri si sper sa reusesc macar curat sa fac putin la mine in cocina azi si ma declar multumita!
    Si bunica-mea saraca una din ele, are peste 80 de ani dar ma uimeste cat este de lucida, nu e ca toti batranii care se senilizeaza dupa o varsta incolo. Si saraca tot merge si acum peste tot, chit ca are niste picioruse pe jumate cat ale mele si are o pensie de nimic din care mai pune si bani deoparte, tot timpul o cert cand merg la ea....si tot timpul imi spune ca ea nu are ce sa isi cumpere, ca are tot ce ii traba Sad
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Kunigunda Sam Iun 20, 2009 3:42 pm

    Hillu, de la mine o sa vada Las Vegasul (daca apuc sa ma duc vreodata acolo) max. 5 dolari bagati in masini de joc ranjet , nu ma pasioneaza deloc asa ceva cu toate ca jocurile in general imi plac.

    Si eu mi-am schimbat domeniul la 31 de ani (pana mi-am terminat scolile inalte mai mult de-atat), am invatat de-am rupt, copilul de-abia intrase la gradinita, i-a luat ceva pana s-a acomodat acolo, usor nu mi-a fost cu toate ca nu eram proaspat venita aici. Si-i mai am si pe ai mei aici, dar cu Nina nu m-au putut ajuta foarte mult pe vremea cand era mica, aveau si ei servicii. Nu prea ii pica nimanui ceva mura-n gura, chiar daca din afara pare asa.
    Maica-mea a facut si ea scoala intr-un domeniu cu care n-a avut nici in clin, nici in maneca pana atunci, la aproape 50 de ani. S-apoi scoli lungi, si la maica-mea, si la mine, 3 ani (la mine prescurtata cu ceva fortata de merite ranjet si de imprejurari).

    Am vazut un documentar cu nunti, una de fitosi in Germania, una de nemti obisnuiti pe Mallorca, una de-a turcilor in Germania si una de-a rusilor in Moscova. Asta ruseasca, a unui multimilionar (dar simpatic si la locul lui tipul, nici urma de fumuri si fite) cu o tipa de 27 de ani care semana leit cu Wick a noastra. Shocked

    Continut sponsorizat


    Palavrageala SRL - Pagina 28 Empty Re: Palavrageala SRL

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 8:20 am