Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.

Palavrageala SRL

Distribuiţi
    Kunigunda
    puiut

Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

Re: Palavrageala SRL

Mesaj  Kunigunda la data de Vin Iun 19, 2009 9:03 pm

Ioi, tulai, ati vazut? Din gaina s-o facut arbust! silent
    Nimphe
    puiut

Numarul mesajelor : 23
    Data de inscriere : 19/06/2009
    Varsta : 39
    Localizare : Bucuresti

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:04 pm

Eu credeam ca urmeaza gaina...ca eu asa ma simt ranjet
    Kunigunda
    puiut

Mesaj  Kunigunda la data de Vin Iun 19, 2009 9:06 pm

Nimphe, ia zi tu aici, pe cat e terminul bebelinii? Ca si io-s sagetatoare cu trup si suflet. ranjet
    Hai, mai spune-ne cu planurile, cu toate. Nu mai lucrezi la evreu? Nu-s curioasa, numai vreau sa stiu. ranjet
    Hil
    copacel

Numarul mesajelor : 181
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

Mesaj  Hil la data de Vin Iun 19, 2009 9:11 pm

tu kuni vezi ca multitaskingul nu merge de cand cu forumul asta ca ne merg degetele in high speed
    nimphe zise ca-n decembre apare mini-nimphe
    Wicked
    puiut

Numarul mesajelor : 94
    Varsta : 31

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 9:14 pm

Gagici, io am tot vrut sa va zic azi ce produs minune am descoperit:
    http://www.sallyhansen.com/product.cfm?product=61
    Aista! Eftin si bun! Pui oleaca pe cuticule, lasi 15-30 de secunde, dai cu betisoru si voila, se duce toata pielea aia uscata. O topeste sau ce naiba ii face. Da` eu azi mi-am facut manichiura in jumate de ora (cu tot cu asteptat sa se usuce 3 straturi de oja) fata de vreo o ora jumate in mod normal. Tare-s incantata ranjet
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:17 pm

Kuni, eu ma pastram pt casa noua, dar la cerinta unei sagetatoare autentice, dezvalui cateva detalii ranjet
    DPN e pe 16 decembrie, adica la 10 zile dupa ce fac eu 30 de ani (ptiu, schimb si prefixu' atunci Mad ). Sper sa nu fie mai tarziu, dar nici mai devreme...cum ii bine si lui Embarassed

Despre planuri nu e mult de zis. Deocamdata suntem blocati aici. Din Cad. nu prea primeam vesti bune si ne-am orientat spre Europa. Dar in scurt timp am inceput sa primim vesti proaste si de acolo. Ne-am cam speriat, ca sa fiu sincera. Mai ales ca in tara aveam joburi bune si ne simteam stapani pe situatie. Numai ca viata bate filmul si in martie am ramas jobless, iar Liviu mi-a urmat la scurt timp, in aprilie. Cam tot atunci cand a venit si vestea sarcinii. Nici nu stiam daca sa ma bucur sau nu. Eu, ca Liviu era in extaz. El e partea pozitiva a cuplului ranjet

Intre timp eu mi-am gasit alt job, tot in asigurari si o parte din portofoliu l-am luat cu mine de dincolo. Eu si coafezele ranjet Adevarul e ca daca esti bun, oamenii te urmeaza oriunde, mai ales daca stii sa le vorbesti si sa-i faci sa aiba incredere in tine ca profesionist. Chiar azi am mers la o clienta f dificila de dincolo, care, de dragul meu, a incheiat 3 asigurari grase: 2 pt ea si fi-su si una pt companie.

Asta si faptul ca v-am regasit mi-au facut ziua frumoasa I love you

Mai ramane ca si al meu sa-si gasesca job si totul se aranjeaza din nou. Ultima perioada a fost f zbuciumata pt noi 2, dar incet incet ne revenim.

Btw, e si aici regula sa scriem clar, fara prescurtari etc.?
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:21 pm

Wicked a scris:Gagici, io am tot vrut sa va zic azi ce produs minune am descoperit:
    http://www.sallyhansen.com/product.cfm?product=61
    Aista! Eftin si bun! Pui oleaca pe cuticule, lasi 15-30 de secunde, dai cu betisoru si voila, se duce toata pielea aia uscata. O topeste sau ce naiba ii face. Da` eu azi mi-am facut manichiura in jumate de ora (cu tot cu asteptat sa se usuce 3 straturi de oja) fata de vreo o ora jumate in mod normal. Tare-s incantata ranjet

Wicked, eu am un pont mai bun, dar e valabil doar pt cele care-si rod unghiile sau nu au unghii frumoase sau sunt comode: gelul UV. De la jumatatea anului trecut am inceput sa-mi vizitez toti clientii. Daca va amintiti, va spuneam ca am clienti foarte bogati, VIP-uri locale etc. Asa ca trebuia sa arat impecabil, pana-n varful unghiilor. Pe care eu mi le rodeam! Embarassed

Asa ca mi-am luat inima-n dinti si m-am dus la o tipa careia i se dusese vestea de ce tehnica tare foloseste ea cu gelul UV si mi-a facut o manichiura de nota 10. Ma tine si 2 luni. Aplic doar oja, dar daca nu am chef, le las asa, cu gelul pe ele, rozaliu, si arata exemplar I love you
    Kunigunda
    puiut

Mesaj  Kunigunda la data de Vin Iun 19, 2009 9:24 pm

Multumesc, wick, eu il am pe asta http://www.sallyhansen.com/product.cfm?product=373 si-s foarte multumita si de el, iti dai seama ce ma va incanta asta nou.
    wick, facem o inrudire virtuala? Shocked As avea de oferit o nepotie (adica eu fiind "tusha" atunci) sau o verisoreala.

Hillu, pai de terminul de naterere a bebelinii in devenire am intrebat. confused

Nimphe, chiar asa, cand o fi sa vie, sa vina!

Mie mi-ati face un mare serviciu daca n-ati scrie cu prescurtari (inafara de cele normale), pe mine limbajul MIRC ma oboseste din cale-afara pentru ca nu-s deloc obisnuita cu el si atunci prefer sa nu citesc. warried
    Wicked
    puiut

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 9:24 pm

Nimphetuta, gelul cam distruge unghiile Sad
    Eu n-am de ce ma plange, unghiile mele arata tare bine, asta dupa ce le-am ros vreo 20 de ani ranjet
    Ka, desigur, accept orice varianta Smile) Si ruda de gradu 6 merge, da` mi-e ca pana s-o intampla asta noi om fi oale si ulcele Smile
    Apropo, asta de care zic eu nu le inmoaie ci... le topeste pur si simplu Smile Se fac ca o pasta asa...

Ultima editare efectuata de catre Wicked in Vin Iun 19, 2009 9:26 pm, editata de 1 ori
    angeldust
    puiut

Numarul mesajelor : 41
    Localizare : Temeshvar

Mesaj  angeldust la data de Vin Iun 19, 2009 9:25 pm

Offf ca deja am ramas in urma rau!
    Bun venit fetelor noi!
    Io sper sa terminam cat mai repede "noua casa", sa pot si eu sa ma mai destrabalez cu voi pe aci, ca zilele astea tare am dus lipsa de timp.

Sa va povestesc pe scurt ce show a fost la noi la lucru azi cu gripa porcina.
    Va spuneam de tipa aia care e posibil sa fi venit in contact cu o persoana contaminata. Mangerita de la HR a sunat-o azi dimineata ca ar fi ok sa stea acasa macar pana luni si luni daca nu prezinta nici un simptom sa vina.
    Pe de alta parte, seful ei de proiect a sunat-o ca musai sa vina la lucru, ca au de terminat un release pana sapt viitoare, sub nici o forma sa nu stea acasa.
    Colac peste pupaza, sefu asta fiind si foarte zurliu asa de felul lui s-a gandit ca ar fi foarte amuzant sa ii lipeasca pe birou fetei niste afise cu "Biohazard" si sa ii propuna sa stea toata ziua singura intr-una din salile de conferinte, "in carantina".
    Fata a venit la lucru si cand a vazut afisele si a auzit "propunerea" mai ca nu a inceput sa planga.
    Si a iesit un mare show, ca unu din sefii de la alt departament s-a pus sa ii faca observatie lu shefu asta de fatza cu toata lumea ca nu e ok ce face.
    Si apoi baietii faceau misto de seful cel zurliu in toate felurile posibile. Unu si-a scos buzunarul de la pantaloni si i l-a intins sa il ia in mana (pentru fanii Prison Break stiti de ce era toata lumea pe jos de ras) Laughing
    Si iote asa, circul la el acasa azi la noi la lucru Laughing
    Kunigunda
    puiut

Mesaj  Kunigunda la data de Vin Iun 19, 2009 9:30 pm

angelu' ranjet

Nici mie nu-mi trebuie nimic pentru unghii, ci numai pentru pielitele alea uracioase (eu sunt din generatia cu taiatul lor si gelul ala e singura chestie care le mai potoleste si nu mai trebuie taiate asa des).
    ok, deci suntem rude de forum si gata. ranjet deal
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:33 pm

Eu mi le rod de aproape 30 si nicio sansa sa ma las Sad De-aia am si apelat la acest artificiu. Cred ca le cam distruge, dar e singura modalitate de a avea o manichiura perfecta. Mainile mele sunt tot timpul la vedere si ma ajuta sa (ma) vand. De cand cu fostul si (acum) actualul job, sunt extrem de atenta la orice detaliu, din cap pana in picioare.

Kuni, normal ca nu ma refeream la limbajul de mirc, cu k etc., ci la prescurati gen pt. etc. Oricum, e mai simplu de citit asa.

Angel, faza tare la voi la serv ranjet Asta e o chestie care imi cam lipseste la noul job. Suntem cam multi si nu prea se leaga relatii. Vorbim, radem, glumim, dar nu am sentimentul acela de big happy family. Asta e cu firmele mari. Pana acum am lucrat in companii micute si ma obisnuisem cu acel feeling. Ce imi place aici insa este faptul ca ma simt foarte echilibrata psihic. Nu ma simt atat de presata ca dincolo, oamenii sunt mai relaxati, radem, glumim. Dincolo era ca o inchisoare pt spiritul meu liber. Nu aveam voie cu forum sau mess.
    Aici nu e asa...
    Ca sa nu mai zic ca am o sefa care ma place f m, ma ia cu ea la shopping, imi povesteste tot felul de picanterii din firma etc. Iar pe fiica-sa o cheama ca pe mine Laughing
    Wicked
    puiut

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 9:35 pm

Nimphe, la ce companie lucrezi? Ca-mi aduci aminte de ing Smile)
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:42 pm

Eu lucrez dincolo, la concurenta ranjet De ce iti amintesc de ING?
    Wicked
    puiut

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 9:44 pm

Ca am lucrat la un moment dat la ei si atmosfera pe acolo era parca venise lumea la o cafea, nu la munca. Numa eu urlam tata ziua ca nebuna ca trebuia sa fac situatiile si nimeni nu voia sa coopereze.
    angeldust
    puiut

Numarul mesajelor : 41
    Localizare : Temeshvar

Mesaj  angeldust la data de Vin Iun 19, 2009 9:46 pm

Ca sa fim intelesi de pe acum, cu prescurtarile si alte cele.
    Regulamentul de pe noul forum va fi destul de lejer, nu o sa ia nimeni ban pt ca scrie cu prescurtari, decat daca se sare calul si e foarte deranjant pentru toata lumea.
    DAR, va asumati raspunderea ca daca scrieti cu prescurtari si neingrijit probabil nu o sa va raspunda nimeni si o sa va bage din ce in ce mai putin in seama, ata ete.
    Smile
    In rest, peace, love and understanding. Razz
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:47 pm

La mine nu e chiar asa. Avem un manager foarte ok, care face tot posibilul sa ne stimuleze prin concursuri cu puncte, premii etc.
    Si depinde f m de tine. Daca nu muncesti nu ai bani, punct. Nu este jobul meu, insa avand in vedere ca m-a prins asa, fac tot ce pot sa reusesc.
    Si se pot face bani frumosi destul de usor. La inceput e greu, dar apoi e simplu. Asa cred eu.

Dar voi vedea ce va fi...
    Wicked
    puiut

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 9:47 pm

... and sex
    Hil
    copacel

Mesaj  Hil la data de Vin Iun 19, 2009 9:51 pm

anjelita daca-ti spun cate cazuri de gripa de-aia porcina colcaie in quebec Surprised .... si eu sint bine mersi si iau metroul si ma imbulzesc zilnic cu lume multa. Ahhh ce bine-mi pare ca nu-i mai vad o saptamana!
    Sint cazuri benigne nu are de ce sa-ti fie teama
    Gluma lu' sefu in contextul unei panici generale nu-i buna, dar a aluia cu buzunaru rasfirat e mortala! Laughing
    Roxa
    puiut

Numarul mesajelor : 57
    Varsta : 40

Mesaj  Roxa la data de Vin Iun 19, 2009 9:54 pm

Adica la AIG Smile?

Wick, vreau si eu din ala de pielite. De unde ti l-ai luat?
    Am fost la o petrecere de pici si m-am simtit super. Si Sara la fel. Las' ca poate am timp si pun pozele pe net sa vedeti si voi atmosfera. Si sunt mandra de mine, c-am rezistat eroic unei portii de tort acompaniata de inghetata.
    Ma duc la bucatarie, ca m-a luat elanu' creator. V-am pupat!
    doctoreasa
    puiut

Numarul mesajelor : 89
    Varsta : 51
    Localizare : Luxembourg

Mesaj  doctoreasa la data de Vin Iun 19, 2009 9:56 pm

Shocked Hil, copacel te facusi?! La "pomul bun si puiul copt"?
    Frumoaselor, nu cred ca mai am timp sa intru pe forum, mai am de facut bagajul si planul de bataie.
    Va pup si astept sa ne vedem in casa noua.
    Sa le dea Dumnezeu sanatate si bucurii celor doua viteze, Scorpi si Angel!
    Iar lui Hil ii doresc distractie placuta si "succesuri" la castigat bani in Las Vegas!
    Nimphe
    puiut

Mesaj  Nimphe la data de Vin Iun 19, 2009 9:57 pm

Acolo, da.
    Asa ca daca vreti sa va asigurati viata, sanatatea, copiii si batranetile, stiti la cine sa apelati, da? Laughing
    Hil
    copacel

Mesaj  Hil la data de Vin Iun 19, 2009 9:58 pm

merci doctoressa sa nu ma uiti cu macaroons SVP! Drum bun si distractie placuta pupacios

asa-i Roxa ca uitasem, musai sa ma duc sa caut remover-ul acela daca zice wicked ca-i grozav.
    Wicked
    puiut

Mesaj  Wicked la data de Vin Iun 19, 2009 10:03 pm

Este, este! Daca pana si mr. a zis ca UAU! Smile)
    Hil
    copacel

Mesaj  Hil la data de Vin Iun 19, 2009 10:06 pm

Am niste oje de la Sally Hansen si nu-s asa incantata. In schimb am luat de la Cover girl ceva oje ieftine si sint impecabile. Ma duc mai incolo sa-l caut la drogherie.

Continut sponsorizat

Mesaj  Continut sponsorizat

Acum este: Lun Dec 10, 2018 12:11 am