Fabulous Chicas

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Fabulous Chicas

Forum cu si pentru fete de calitate si in continua evolutie.


+10
Hil
Wicked
veruskin
scorpirescu
abulinei
Kunigunda
lotte
Roxa
cocktail
doctoreasa
14 participanți

    La MM-ul vesel si pofticios

    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Joi Iun 18, 2009 12:16 pm

    cock hai ca acum ai intrat in ritm si-apoi cine-o sa fie mai mandra ca tine cand te incoroneaza?

    Apropo de cafea neindulcita, am tinut la un moment dat o cura fara zahar, fara otet si lactate pt ca aveam afte destul de des (what a pain in the as*) si am inteles ca de la candida. Si cum candida se hraneste cu cele de mai sus am zis s-o omor de foame. Asa am renuntat la zaharul din cafea si ce revelatie. Pun lapte totusi, neagra nu pot s-o beau insa pe perioada curei am pus lapte de soia si a fost ok si-asa. Eu nu pot fara cafea. Nu efectul il caut ci gustul imi place de mor.
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Joi Iun 18, 2009 1:00 pm

    Si eu sunt mare cafengioaica Embarassed , tot asa, imi place gustul ei neaburit cu absolut nimic.
    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Joi Iun 18, 2009 1:12 pm

    Sper sa reusesc fara gustarile astea.
    Cu gustarea de dimineata scap cand sunt acasa, dar la servici e tare nasol. Probabil ar trebui sa mananc mai bine dimineata.
    Azi nu am gustat nimic pana la masa de pranz si sper sa reusec pana diseara.

    Si cu cafeaua, vorbeam si cu Roxi azi in parc, e tare amara neindulcita cu ceva.
    Nu pot sa o fac mai slaba ca am un aparat de expresso cu doze si daca o fac mai lunga isi pierde toata aroma.
    (la mama la tara este apa dulce si cand fac cafea nu mai e nevoie de zahar ca iese numa' bine Smile , sa aduc apa de acolo (200km de BUC) ranjet )

    Drum Bun Lotte si distractie placuta Smile e tare frumos in Cipru Smile sunny
    Nu ar trebui sa iti opreasca biscuitii la control ca au treaba doar cu lichidele. Doar daca nu ai escala in Germania, ca e tare nasol. Pe mine m-au pus sa imi arunc si crema si rujurile..... Mad

    hello
    cocktail
    cocktail
    puiut


    Numarul mesajelor : 82
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 53
    Localizare : Ontario

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  cocktail Joi Iun 18, 2009 3:10 pm

    Lotte, sa ai un concediu minunat! Eu iti spun de-acum, ca sunt decalata fata de voi, si sa nu pierd ocazia. pupacios
    Doctore, tu cand pleci? Sambata?
    3A, sa ai fun! Lasa ca sunt sigura ca ti-a pregatit un program fain vara-ta. Asteptam impresii, de la toate fetele care merg in vacante. pofticios
    Da, da, Hil, sa vezi ce coronita o sa-mi puna! sunny Si apoi o duc cu mine la interviuri, sa impresionez. hihihi
    Si eu sunt o mare cafengioaica. Si de cand cu Monti, o beau neindulcita, doar cu putin lapte. Dar pe aia din Cuba n-o pot bea fara zahar. in love
    Eu nu stiu inca ce mananc azi.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Joi Iun 18, 2009 3:41 pm

    asa-asa 3a vacanta placuta

    cock mortal ce ne potrivim. ASA-I cafeaua din cuba e imposibil de baut fara zahar, ba-mi puneam chiar 2 plicuri s-o dreg! pig
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Roxa Joi Iun 18, 2009 11:01 pm

    Vacanta placuta Amalia! (am uitat sa-ti urez la bar)

    Eu nu-s cafengioaica, dar m-a invitat Vera la una fara cofeina si-am sa-i onorez invitatia. De cand cu sarcina si alaptatul n-am prea baut cafea.
    Meniul de astazi:
    G: 1/2 de mar (ce-a ramas de la fi-mea ranjet)
    D: 2 iaurturi cu fulgi de grau si magiun
    P: supa de rata, piept de pui cu salata de rosii
    G: cateva alune de padure (vreo 20)
    C: strugure
    G: iar cateva alune de padure

    Ma simt cam sfarsita de la caldurile astea. Maine ma cantaresc, daca nu uit. Blugii au inceput sa se largeasca pe mine, dar e musai sa renunt la gustari, ca pot avea rezultate mai bune. Bine macar ca azi nu mai m-a tentat nimic dulce.
    avatar
    3A
    puiut


    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 14/06/2009

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  3A Vin Iun 19, 2009 12:01 am

    Ka, sa stii ca m-am gandit la tine, ca ieri am mancat naut toata ziua si s-a si vazut 1 kg la cantar.
    Intre itmp am reinceput sa mananc migdale.

    Multzam fetele, clar va povestesc cand ma intorc.
    Doc, vacanta placuta si plina de romantism!! Wink

    pupici
    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  lotte Vin Iun 19, 2009 6:58 am

    Pesca,te pup, multumesc frumos.
    3A, ce fel de naut ai mancat? Boabe?
    Cosmeticiana mea a slabit 6 kile, am intrebat-o ce a facut, si zice, ma culc lesinata de foame ranjet .
    Mananca doar de 2 ori pe zi, ultima masa e pe la 2-3.
    Eu sunt uracioasa rau daca mi-e foame, cum trec 5 ore, cum incepe agitatia pig
    Althe
    Althe
    puiut


    Numarul mesajelor : 10
    Data de inscriere : 18/06/2009

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Althe Vin Iun 19, 2009 9:27 am

    MD: lapte cu cereale si 2 linguri de dulceata de capsuni (new, facuta tot de mine ieri)
    P: un dovlecel umplut cu pui si ciuperci de aseara
    C : nu stiu, probabil o salata cu gratarel

    Lotte, mie daca mi-e foame si nu mananc ma enervez foarte tare de-mi vine sa plang ranjet
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 9:28 am

    Si eu fac urat de tot la foame, sete si somn. ranjet Si-nafara de asta imi place sa mananc, sa gust alimente sau combinatii noi, la mine mancarea nu-i numai hrana.

    Lotte, stii la ce m-am mai gandit? Poate tu esti tipul glucidic si-ai slabi daca ai manca mai mult glucidic. scratch Ia sa incerci cateva zile asa cand te intorci, sa vedem ce se intampla.
    Am scos aseara prosopul de bucatarie cu Cipru la interval in cinstea plecarii tale. ranjet
    Din pacate cu Paris, Las Vegas sau New Jersey n-am Sad , ca le-as fi luat pe rand zilele viitoare.

    Lotte, drum bun, zbor placut si o vacanta de vis! Cand iti intinzi ciolanele pe strandul Agia Thekla sa te gandesti o secunda si la mine. Mie acolo tare mi-a placut, nici in august, la sfarsit de saptamana, nu era buluceala, in timpul saptamanii s-a intamplat des sa fim numai noi acolo.

    Celorlalte le fac urarile mai tarziu.
    lotte
    lotte
    puiut


    Numarul mesajelor : 49
    Data de inscriere : 15/06/2009
    Varsta : 46

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  lotte Vin Iun 19, 2009 1:14 pm

    Fetelor, eu parca-s baba, am niste tabieturi, ora 1 a sosit, Lotte trebuie sa se aseze la masa! ranjet
    Trebuie sa schimb un pic tabieturile, sa-mi bulversez corpul, sa nu mai stie ce-i cu el ranjet
    Kuni, multumesc pentru gest! O sa ma gandesc la tine, pe plaja, daca gasesc pe cineva cu termometru, o sa intreb daca apa are 28 grade ranjet
    O sa fac poze la restaurant, sa vedeti si voi ce bunatati mananc.
    Va pup pe toate, si va trimit raze de soare din Cipru!
    Si bineinteles, imi etalez costumele de baie, am 3 si-un singur fund de Shakira ranjet

    Roxici, te pup si te imbratisez aici, ca nu mai am timp.
    avatar
    3A
    puiut


    Numarul mesajelor : 25
    Data de inscriere : 14/06/2009

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  3A Vin Iun 19, 2009 1:42 pm

    Lotte, iti scriu acum si citesti tu cand te intorci Smile
    Eu mai mananc si humus, dar felul care imi place cel mai mult de naut si-l pot manca toata ziua este o salata cu naut boabe. Nautul fiert, apoi se adauga ardei taiat cubulete mici, ceapa tocata marunt, piper, oregano, putin otet si ulei de masline.
    Roxa
    Roxa
    puiut


    Numarul mesajelor : 57
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 45
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Roxa Vin Iun 19, 2009 1:51 pm

    Daca v-am auzit pe voi de naut, am pus si eu la umflat. Tot asa vreau sa-mi fac si eu salata, dar in afara de ce pune 3A, mai adaug rosii si castraveti taiati cubulete.
    Si-o sa fac si fasole dupa retete lui Kuni, de saptamana asta.

    Lotte pupici si ne vedem la intoarcere Smile.
    veruskin
    veruskin
    puiut


    Numarul mesajelor : 8
    Data de inscriere : 16/06/2009
    Varsta : 48
    Localizare : Bucuresti

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  veruskin Vin Iun 19, 2009 2:18 pm

    Meniul de ieri:
    MD: iaurt cu fulgi + cafea
    P: mancarica de fasole verde cu pui si salata de rosii cu ardei gras
    C: la fel , doar la salata am adaugat castraveti.

    Am reusit fara gustari !!! Smile

    Si m-am si cantarit si am dat jos 1 kg intr-o saptamana. aplauze
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 5:26 pm

    Bravo, Vera! aplauze Si pentru kilul pierdut, si pentru mancat fara gustari.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 5:46 pm

    intreb si eu de din afara iaurt poti sa mananci sa spunem 500g la o masa?
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 5:56 pm

    Ba si-un kil intreg. Shocked La Montignac nu exista restrictii cantitative (bine, in limita bunului simt, adica pana la o satietate normala). Smile
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 6:18 pm

    AHA! pai fain asa ca eu nu m-as satura dintr-un iaurtel de 120g cu 2 linguri de fulgi si-as suferi cumplit pana la urmatoarea portie de vrabiuta. Dar nu e cazul carevaszica.
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 6:21 pm

    Pfui!
    Pai asta-i misto la dieta asta, mananci pe saturate si-s permise si chestii bune tare, nu stai sa ti se faca rau pe strada si sa visezi numai mancare. ranjet
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 6:25 pm

    dupa mine e un mod de viata, cuvantul dieta mi se pare restrictiv intr-un mod care afecteaza psihicul

    Ieri la prezentarea despre bolile coronariene a aratat si-o imagine foarte clara si mai ales elocventa a unei artere care se umplea de colesterol si colesterolul incepe sa apara de pe la varste fragede, 19-20. Doctorul a fost haios la imaginea asta ( dupa conferinta urma sa si mancam ) zice ''acum sigur o s-aveti o pofta extraordinara''

    ihi! silent
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 6:28 pm

    Sa stii ca mie mi-a scazut colesterolul de cand cu Montignacu' (era la limita de sus), cu toate ca el n-are treaba cu grasimile si tu ma stii pe mine ca nu ma dau la o parte din fata sosurilor cu smantana, de exemplu.
    doctoreasa
    doctoreasa
    puiut


    Numarul mesajelor : 89
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Luxembourg

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  doctoreasa Vin Iun 19, 2009 6:32 pm

    Bre, ia sa ma laud cu meniul de Preacuvioasa Doftoreasa, pana nu calc in orasul pacatelor si se-nnegureaza ambatzul:
    d - 2 nectarine cu 2 iaurturi si fulgi ovaz, 1 ness decof black
    p - 4 ficatei de pui cu mujdei, dovlecei si vinete cubulete, preparate in suc propriu, la cuptor, cu adaos de mujdei, o salata babaneasa
    1800 - 2 piersici
    Mai pe seara nu stiu...poate o salata cu mozzarella, rosii si busuioc. Sau poate nimic.
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 8:58 pm

    Precuvioasa Doftoreasa langa poza din avatar! Embarassed

    Laughing

    Eu am ceva colesterol insa am cam renuntat la prajituri si la facutul lor adica stiti ca eu mananc mai mult cu ochii aparatului foto
    Intr-o nota serioasa, sper sa fiu ok la urmatorul control
    Kunigunda
    Kunigunda
    puiut


    Numarul mesajelor : 130
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : München

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Kunigunda Vin Iun 19, 2009 9:01 pm

    Auzi, madam Hillu, puicuta frageda, si pana la urma care-i treaba cu tine: votezi cu Montignacu' ori ba? Question
    Hil
    Hil
    copacel


    Numarul mesajelor : 181
    Data de inscriere : 14/06/2009
    Localizare : ex-Cleo de Montreal

    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Hil Vin Iun 19, 2009 9:13 pm

    madam Kuni,
    cochetez cu cate ceva de la MM insa marturisesc, va admir pt ambitie
    Eu sint extrem de pofiticioasa si nu cred c-as putea sa ma retin de la ceva Sad

    Continut sponsorizat


    La MM-ul vesel si pofticios - Pagina 4 Empty Re: La MM-ul vesel si pofticios

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Mar 29, 2024 9:27 am